Hak

Transport Bliski

System transportu szyn
System transportu szyn przeznaczony jest do odbierania zestawów szyn ( do 6 sztuk ) o długości do 120m z linii produkcyjnej i ich załadunku na wagony bądź regały magazynowe. System ten składa się z 16 specjalistycznych uchwytów zawieszanych na konstrukcji nośnej. Wszystkie ruchu tj. jazda, podnoszenie/opuszczanie, chwytanie szyn są zsynchronizowane, a praca odbywa się w układzie automatycznym bądź ręcznym. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych obrotowych głowic chwytnych, których rozstaw na uchwycie można regulować, możliwy jest transport 7 różnych typów szyn.


Konserwacja urządzeń transportu bliskiego
Urządzenia transportu bliskiego, zarówno te używane do transportu osób, jak i ładunków, wymagają regularnych przeglądów oraz powiązanych z nimi czynności konserwacyjnych. Wymagania przeglądów i konserwacji wskazane są w prawnych rozporządzeniach oraz normach egzekwowanych na co dzień przez Urząd Dozoru Technicznego.


Projektowanie dźwignic
Dźwignice to grupa urządzeń obecnych w niemal każdym zakładzie przemysłowym. Oferując szeroką gamę możliwości technicznych oraz wysoką funkcjonalność stanowią ważne wyposażenie tam, gdzie konieczne jest podnoszenie oraz transport ładunków zarówno na mniejsze, jak i większe odległości.


Specjalistyczne rozwiązania dźwignicowe cz.I
Stalowa tasma bądź drut są materiałem stosowanym w procesach produkcyjnych wielu branż przemysłu. Transport kręgów stał się w nich etapem wymagającym zastosowania specjalistycznych rozwiązań, stawiających na bezpieczeństwo pracy oraz maksymalizację wydajności.


Specjalistyczne rozwiązania dźwignicowe cz.II
Automatyzacja technologiczna to pojęcie szeroko rozumiane. Samo zjawisko ma wiele poziomów (Wikipedia), jednakże wszystkie bazują na jednym głównym aspekcie – jak najlepszym wykorzystaniu możliwości maszyn w procesach produkcyjnych i magazynowych oraz wprowadzaniu odpowiednio opracowanych rozwiązań w linie produkcyjne.


Specjalistyczne rozwiązania dźwignicowe cz.III
Suwnice, jako jedno z najbardziej kompleksowych urządzeń transportu bliskiego, produkowane są w wielu wersjach dostosowanych do jednostkowych potrzeb zamawiającego. Wśród specjalistycznych rozwiązań dużą popularnością cieszą się suwnice kolumnowe, dostosowane do obsługi magazynów i procesów produkcyjnych


Specjalistyczne rozwiązania dźwignicowe cz.IV
Suwnice specjalne z trawersą obrotową to urządzenia transportu bliskiego stworzone z myślą o fabrykach tworzyw sztucznych. Dzięki opcji dostosowania ich kluczowych parametrów do potrzeb konkretnego biznesu możesz w pełni wykorzystać ich możliwości w swoich procesach technologicznych.


Organizacja transportu wewnątrzzakładowego
Transport wewnątrzzakładowy to obszar przedsiębiorstwa, który ma ogromny wpływ na jego codzienne funkcjonowanie, stanowiąc podstawę oraz kluczowy element wszystkich niemal procesów produkcyjnych czy magazynowych. Odpowiednie jego zaopatrzenie oraz organizacja to niezbędnik odpowiedniej wydajności oraz opłacalności technologicznej. Dowiedz się, na czym polega oraz na co zwrócić uwagę przy jego planowaniu.


Zabezpieczenie strefy pracy - lampy ostrzegawcze do urządzeń dźwignicowych
Jednym ze sposobów zabezpieczenia strefy pracy jest zamontowanie lamp ostrzegawczych lub projektorów do urządzeń dźwignicowych, które oznaczają obszar pracy rzucając wyraźny punkt na powierzchnię, wskazując aktualne położenie dźwignicy. Lampy ostrzegawcze używane do zaznaczania terenu, na którym obecnie operuje dźwig, mogą również służyć do projekcji nieruchomych oznak poziomych na powierzchni takich jak przejścia dla pieszych, znaków ostrzegawczych itp.


Bezpieczne przenoszenie prefabrykatów betonowych na placu budowy - przegląd rozwiązań
Na placach budowy przenoszenie prefabrykatów betonowych stanowi wyzwanie, które wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale i wiedzy o najlepszych praktykach. W artykule poznasz różnorodne rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo i efektywność podczas transportu ciężkich elementów. Sprawdź, jakie techniki i urządzenia warto wybrać, aby zminimalizować ryzyko wypadków i przyspieszyć proces przenoszenia prefabrykatów betonowych.


Jak zapewnić bezpieczeństwo przy pracy z uchwytami przemysłowymi?
Bezpieczeństwo w miejscu pracy to priorytet, szczególnie w przypadku używania specjalistycznych narzędzi, takich jak uchwyty przemysłowe. Właściwe użytkowanie oraz regularna konserwacja mogą nie tylko zwiększyć wydajność pracy, ale także zminimalizować ryzyko wypadków. W naszym artykule znajdziesz najważniejsze zasady i porady, które podpowiedzą Ci, jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo w codziennej pracy. Przekonaj się, jak proste zmiany mogą prowadzić do znaczącej poprawy warunków pracy.


Chwytaki magnetyczne: jak działają i gdzie je stosować?
Chwytaki magnetyczne są niezastąpionym narzędziem w nowoczesnym przemyśle, oferując wyjątkową efektywność i precyzję. W tym artykule dowiesz się, jak działają te urządzenia oraz jakie mają zastosowanie w różnych branżach. Poznasz również zalety korzystania z chwytaków magnetycznych w zadaniach transportowych w fabrykach, stoczniach oraz na złomowiskach. Zachęcamy do odkrycia, jak te innowacyjne technologie mogą usprawnić Twoje procesy produkcyjne i logistyczne.



Zapisz się do newslettera