Hak

Technologie

Palnik do podgrzewania – opracowanie prototypu
Innowacyjne rozwiązania techniczne dla różnych gałęzi przemysłu – to jedno z głównych zadań działalności Przedsiębiorstwa HAK Sp. z o.o. Szereg oferowanych przez nas pojedynczych urządzeń i całych aplikacji z obszaru spawalnictwa poszerzyliśmy w tym roku o wielodyszowy palnik do podgrzewania, stosowany w procesach, w których stosuje się obróbkę cieplną.


Zawód spawacz - życie z iskrą Cz. I
Spawanie to rodzaj procesu technologicznego, bez którego nie istniałaby dziś praktycznie żadna gałąź przemysłu związana z obróbką metalu bądź tworzeniem konstrukcji metalowych. Umiejętność wykonywania połączeń spawanych oraz doświadczenie w tym zakresie są unikalne, i tym samym poszukiwane na rynku pracy.


Zawód spawacz - życie z iskrą Cz. II
Codzienność spawacza to przede wszystkim samodzielna praca na stanowisku w bardzo różnych warunkach – na wielkich halach, w małych warsztatach, a często również na otwartym powietrzu i niekoniecznie na poziomie „ziemi” (praca na wysokościach) oraz przestrzennych pomieszczeniach. Spawacz musi umieć sam organizować i obsługiwać swoje stanowisko, a także właściwie przygotować powierzony mu sprzęt, materiały oraz zadbać o nie.


Zawód spawacz - życie z iskrą Cz. III
Praca na stanowisku spawalniczym związana jest z koniecznością zapewnienia odpowiedniej ochrony dla pracownika. Wiąże się to z zagrożeniami, jakie są wynikiem stosowanych technologii i narzędzi, do których należy: wysoka temperatura, sięgająca 3100 – 6000 stopni Celsjusza, działanie płomienia, poparzenia od nagrzanych konstrukcji lub innych elementów [...]


Zawód spawacz - życie z iskrą Cz. IV
Dobór ubrania roboczego przeznaczonego do ochrony osobistej podczas wykonywania prac na stanowisku spawalniczym uzależniony jest od rodzaju wykonywanych prac oraz stosowanych narzędzi i materiałów. Zestaw ochronny zazwyczaj składa się z kilku podstawowych elementów.


Wyposażenie stanowiska spawalniczego Cz. I
Spawanie jest procesem polegającym na łączeniu metali poprzez miejscowe ich topienie i zespalanie stopioną powierzchnią. Korzysta się w nim z różnych metod, specyficznych ze względu na użytą technologię, materiały i narzędzia oraz docelowe zastosowanie. Podstawowe metody spawalnicze to metoda 111 (MMA), 135 (MIG/MAG) oraz metoda 141 (TIG).


Wyposażenie stanowiska spawalniczego Cz. II
Stanowiskiem pracy nazywamy przestrzeń, w której znajduje się wyposażenie w postaci środków i przedmiotów potrzebnych do jej wykonywania. Stanowiska pracy różnią się pomiędzy sobą pod względem charakteru realizowanych na nich zadań, liczbą oraz wielkością uzależnioną od wyposażenia, a także stopniem wyspecjalizowania czy nawet zrobotyzowania.


Zapisz się do newslettera