Pomoc techniczna

Masz jakieś pytania lub
wątpliwości ? Skontaktuj się
z nami.

Przeglądy i naprawy zawiesi cięgnowych

Obok projektowania i produkcji różnego typu osprzętu dźwignicowego, proponujemy profesjonalną usługę przeglądów, napraw i legalizacji zawiesi łańcuchowych i linowych, zawiesi pasowych oraz zawiesi specjalnych. Podobnie jak inne rodzaje osprzętu dźwignicowego, także w tym przypadku częstotliwość oraz zakres przeglądów podyktowany jest odgórnymi przepisami.

Przeglądy i kontrole zawiesi

Kontrole przeprowadzane zgodnie z normami:

 • zawiesia łańcuchowe: PN-91/M-84701 
 • zawiesia z lin stalowych: PN-EN 13414-1+A2:2009
 • zawiesia włókienne: PN-EN 1492-1+A1:2008

Jeśli kontrola wykaże jakiekolwiek uszkodzenia zawiesia, chętnie podejmiemy się ich naprawy.

Naprawa zawiesi

Nasze standardy przeglądów i naprawy zawiesi:

 • kontrole przeprowadzane przez wysokokwalifikowaną kadrę, posiadającą wymagane uprawnienia,
 • naprawy wykonywane są wyłącznie z zastosowaniem materiałów atestowanych, 
 • po naprawie zawiesia poddawane są badaniom wytrzymałościowym, gwarantującym bezpieczeństwo dalszej eksploatacji,
 • każde zawiesie po przeglądzie i naprawie otrzymuje indywidualne cechowanie z określeniem numeru certyfikatu, udźwigu i daty następnej kontroli,
 • do każdego zaweisia wystawiamy stosowne certyfikaty prób i kontroli.

Legalizacja zawiesi

Legalizacja zawiesi to zwieńczenie czynności kontrolnych oraz naprawczych zawiesi wszystkich typów. Dokumentowana jest pisemnym potwierdzeniem sprawności i wytrzymałości zaweisia oraz spełniania przez osprzęt wymagań przewidzianych przepisami prawa. 

Zakres legalizacji zawiesi cięgnowych:

 • odtworzenie dokumentacji konstrukcyjno-projektowej,
 • obliczenia wytrzymałościowe,
 • analiza zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych na zgodność z minimalnymi wymaganiami określonymi Dyrektywą Parlamentu Europejskiego – Dyrektywa Narzędziowa 89/655/WE,
 • badania wytrzymałościowe,
 • indywidualne cechowanie zawiesi z określeniem numeru Certyfikatu, udźwigu i daty następnej kontroli,
 • wystawianie stosownych certyfikatów.

Galeria

Zawiesia łańcuchowe przed regeneracją
oraz po naprawie
Zawiesia linowe przed regeneracją
oraz po naprawie
Wyślij zapytanie ofertowe

Nazwa firmy:
Imię i nazwisko: *
Adres:
Telefon:*
E-mail: *
NIP: *
Treść wiadomości:
* Akceptuję Politykę Prywatności. (Przeczytaj uważnie dokument, w którym zawarte są dodatkowe, szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych. Wyrażenie przez Ciebie akceptacji na treść Polityki Prywatności jest niezbędne do wysłania wiadomości przy pomocy formularza). Polityka prywatności .
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez HAK sp. z o.o. ul. Jerzmanowska 8f, 54-519 Wrocław, REGON: 008088313, prowadzącą serwis internetowy „hak.com.pl”, w celu: świadczenia przez HAK sp. z o.o. zamówionych przeze mnie usług oraz produktów, a także na przekazywanie danych innym pośrednikom wyłącznie w związku z zamówionymi usługami i w celu wykonania umowy. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do treści informacji oraz ich poprawienia. Oświadczam że mam ukończone 13 lat. Na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby marketingu bezpośredniego towarów i usług (w tym na używanie w kontaktach ze mną telekomunikacyjnych urządzeń końcowych) przez HAK sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Jerzmanowska 8f (54-519), REGON 008088313, NIP 8940004191, prowadzącą serwis internetowy " e-hak24.pl ", a także na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne i że przysługuje mi prawo dostępu do treści informacji oraz ich poprawienia. Niniejsza zgoda jest fakultatywna, ale w razie braku jej wyrażenia nie będziemy mogli informować Cię o nowych promocjach i ofertach.