Home » Aktualności » Nowość! Wóz samobieżny

Nowość! Wóz samobieżny 

Wóz samobieżny to nowy produkt firmy Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o., opracowany od podstaw z uwzględnieniem uwarunkowań technologicznego Zamawiającego.

Pojazd samobieżny specjalnej konstrukcji, z napędem w postaci generatora z silnikiem wysokoprężnym, zasilającym wszystkie urządzenia elektryczne pojazdu. Urządzenie zostało zaprojektowne do obsługi transportu wewnątrzzakładowego materiałów, produktów, urządzeń czy podzespołów montażowych oraz ładunków różnego typu.

Pojazd ma nośność w wysokości 20 to. Wyposażono go w platformę załadunkową, którą można dodatkowo doposażyć w specjalistyczne oprzyrządowanie (adaptery, obrotniki itp.), przystosowane do transportu ładunków określonego kształtu bądź gabarytów. Pojazd jest sterowany przez operatora z pozycji dźwiękoszczelnej kabiny, wyposażonej w uchylne okno oraz właz dachowy. Układ jezdny zaopatrzono w opony o dużej wytrzymałości, przy czym koła przednie osadzono na obrotnicy

Sterowanie pojazdem zaprojektowano w sposób blokujący tryb jazdy w chwili zaniknięcia sygnału z pulpitu sterowniczego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa operatora oraz innych osób pojazd zaopatrzono w systemy ostrzegawcze w postaci sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. W kabinie operatora zamontowano kamerę z tyłu oraz ekran monitorujący pracę urządzenia. Właz dachowy umożliwia awaryjną ewakuację operatora.

Parametry techniczne przykładowej realizacji urządzenia dostępne TUTAJ.

Mapa Polski
NASZE ODDZIAŁY
PUBLIKACJE