Home » Aktualności » Nowość! Samojezdna platforma omnikierunkowa PSK HAK

Nowość! Samojezdna platforma omnikierunkowa PSK HAK

Omnikierunkowa platforma PSK HAK to nowy produkt firmy Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o., opracowany od podstaw z uwzględnieniem potrzeb z zakresu funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania urządzenia. Proces projektowania ukierunkowano na osiągnięcie maksymalnej mobilności urządzenia w ograniczonej przestrzeni, łatwość sterowania platformą oraz możliwość swobodnego manipulowania ładunkiem w procesie montażu. 

Urządzenie stanowi unikatowe połączenie zaawansowanego technologicznie mechanizmu jazdy, opartego na kołach Mecanum, oraz mechanizmu podnoszenia, możliwe do osiągnięcia w wyniku odpowiedniego doboru współpracujących komponentów, wypracowanego w toku badań oraz testów. Powstała w efekcie multifunkcyjność urządzenia pozwala na jego zastosowanie do wielu zadań oraz wykonanie wersji dopasowanej do potrzeb użytkownika. 

Rozwiązania techniczne, wykorzystane w projektowaniu i produkcji platformy PSK HAK, pozwalają wykorzystywać jej potencjał w procesach technologicznych różnego typu. Urządzenie wpisuje się w potrzeby innowacyjnych linii technologicznych oraz produkcyjnych na miarę przemysłu 4.0.

Zalety urządzenia:
 

 • MOBILNOŚĆ – zastosowany układ jezdny, oparty na omnikierunkowych kołach Mecanum, umożliwia sprawną realizację ruchu urządzenia we wszystkich kierunkach – do przodu i do tyłu, do boku, po skosie oraz wokół własnej osi pionowej – a także pokonywanie zakrętów o różnym promieniu.
   
 • ELASTYCZNOŚĆ ZMIANY KIERUNKU RUCHU - rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie pojawia się konieczność manipulowania ładunkami w ograniczonej przestrzeni, w wąskich ciągach komunikacyjnych oraz tam, gdzie istnieje stała potrzeba sprawnego i elastycznego skomunikowania oddalonych od siebie stanowisk produkcyjnych. 
   
 • FUNKCJONALNOŚĆ – hydrauliczny podnośnik nożycowy pozwala na transport oraz unoszenie różnego typu ładunków – narzędzi, komponentów czy materiałów – oraz swobodną manipulację w obszarze pracy.
   
 • ERGONOMICZNOŚĆ – omnikierunkowa platforma może być sprawnie obsługiwana przez jednego pracownika, istnieje również opcja pracy w trybie automatycznym. 
   
 • BEZPIECZEŃSTWO – zapewnione dzięki zastosowaniu sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej na czas jazdy i podnoszenia, a także listwy naciskowej dookoła podnoszonego blatu platformy.
   
 • POTENCJAŁ – rozwiązanie zakłada możliwość dostosowania projektu do jednostkowych potrzeb zamawiającego, zarówno pod względem gabarytów urządzenia, jego udźwigu, prędkości, jak i dodatkowego wyposażenia.
   


Parametry techniczne przykładowej realizacji urządzenia dostępne TUTAJ.

Mapa Polski
NASZE ODDZIAŁY
PUBLIKACJE